Próba wręczenia łapówki oświęcimskim policjantom

47-letni mieszkaniec Osieka ma bardzo duży problem. Kierując pojazdem pod wpływem alkoholu próbował wręczyć łapówkę funkcjonariuszom oświęcimskiej drogówki. Teraz grozi mu długa odsiadka. 

W sobotę wieczorem 10 kwietnia policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. – Tuż przed godziną 22, na ulicy Ogrodowej zauważyli samochód marki Hyundai, którego tor jazdy mógł wskazywać, że za kierownicą znajduje się nietrzeźwa osoba.  W związku z powyższym mundurowi pojechali za pojazdem. Kierowca szybko  zorientował się, że jedzie za nim radiowóz, więc zjechał na parking i wszedł do sklepu. Policjanci także wjechali na parking. Po chwili mężczyzna wyszedł ze sklepu, jednakże nie podszedł już do swojego samochodu, lecz pieszo skierował się w przeciwną stronę. Policjanci podążyli za nim i już po chwili rozpoczęli kontrolę drogową, której próbował uniknąć nietrzeźwy – informuje KPP w Oświęcimiu.

2,8 promila alkoholu i próba wręczenia łapówki

Okazało się, że 47 – letni mieszkaniec Osieka wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,8 promila alkoholu.  Funkcjonariusze poinformowali go, że zostaje zatrzymany. Wtedy mężczyzna zaproponował dwa tysiące złotych,  aby tylko policjanci odstąpili od dalszych czynności. Mundurowi poinformowali go, że taka propozycja stanowi przestępstwo. Następnie kierowca podejrzany już o dwa poważne przestępstwa został zatrzymany i  oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za próbę wręczenia korzyści majątkowej grozi kara do  8  lat pozbawienia wolności.

źródło: Małopolska Policja