Jak urządzić ekskluzywny gabinet dla kobiety pracującej w domu

Luksusowy gabinet dla kobiety pracującej w domu to miejsce, w którym może oddać się przyjemnej lekturze, sprawdzić pocztę czy dokończyć zawodowe obowiązki. Coraz więcej Pań prowadzi również swoją działalność z domu, potrzebując nie tylko wygodnego fotela i biurka, ale przestrzeni, która ułatwi pracę i oddzieli życie zawodowe od prywatnego. Jak uzyskać efekt ekskluzywnego gabinetu dla płci pięknej, który nie przytłacza, a wręcz odwrotnie, umila czas spędzony na codziennych obowiązkach zawodowych?

Gabinet nie jest wyłącznie domeną mężczyzn

Najczęściej gabinet kojarzymy z miejscem, w którym mężczyźni oddają się pracy umysłowej i przechowują zbiory swoich książek. Trend na tego rodzaju pomieszczenia pojawił się w architekturze pałacowej w XVI wieku, a jego szczyt popularności przypadał na XVIII i XIX wiek. Współczesne gabinety pomimo tego, że pełnią podobną rolę, nie są tak bardzo przepełnione zbędnymi dekoracjami. Jak zatem powinno wyglądać luksusowe domowe biuro nowoczesnej kobiety? Bardzo ważna jest ergonomia w pracy biurowej, którą przybliżamy na grafice poniżej.

Zapoznajcie się z treścią całego artykułu klikając w ten link.

Aranżacja wnętrz powinna być spójna w całym domu pomimo odmiennych funkcji pomieszczeń. Jeśli chcecie skorzystać z usług architekta wnętrz, to zapraszamy do kontaktu z biurem projektowania wnętrz Intellio z Krakowa.