Kraków. Punkty szczepień masowych już gotowe

Od ubiegłego poniedziałku w Olkuszu działa punkt szczepień masowych. Kolejnym miastem w Małopolsce w którym zostaną otworzone punkty szczepień ma być Kraków. Kiedy ruszą?

W połowie kwietnia wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiadał, że w regionie otwarte zostaną 43 punkty szczepień masowych. Pierwsze takie miejsce zostało otworzone w Olkuszu. Niektóre osoby mogły być zaskoczone faktem, że pilotażowy punkt szczepień został otworzony w tym mieście, dlatego Łukasz Kmit postanowił zabrać głos w tej sprawie: “Zdecydowaliśmy się uruchomić pierwszy punkt szczepień w Olkuszu ze względu na bliskość Śląska, gdzie są najwyższe wskaźniki zakażeń, i ponieważ wielu mieszkańców powiatu pracuje w śląskich kopalniach” – tłumaczył wojewoda.

Kolejnym miastem w Małopolsce w którym pojawiły się punkty szczepień masowych jest Kraków. Otwarcie ich jest przewidziane po majowym weekendzie.

Na terenie Krakowa Punkty Szczepień Powszechnych zlokalizowane są w następujących miejscach:

– Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych      oraz Niesamodzielnych w Krakowie, ul. Wielicka 267

– Hala Sportowa WKS Wawel, ul. Podchorążych 3

– TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Warto nadmienić, że na szczepienie można się zapisać na cztery sposoby: poprzez skorzystanie z bezpłatnej infolinii, elektronicznej e-Rejestracji, kontaktu z wybranym punktem szczepienia lub wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 albo 880 333 333 o treści: SzczepimySie.