Pijany kierowca quada zdemolował bramę

Tym razem zwyciężyła pokora. Pijany kierowca quada zniszczył bramę na jednej z posesji, jednak później próbował się dogadać z właścicielem. Policjanci z Krościenka przebadali go alkomatem i jak się okazało miał w organiźmie 2,5 promila alkoholu. 

W sobotę około godziny 20, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w Szczawnicy. Po przyjeździe funkcjonariusze zastali właścicieli uszkodzonej bramy, a w rejonie posesji mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się oddalać. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ten kierował quadem i uderzył w bramę wjazdową do posesji, po czym oddalił się z miejsca zostawiając quada.

Po chwili jednak wrócił i odjechał pojazdem z miejsca zdarzenia, po czym ponownie wrócił, aby „dogadać się” w sprawie uszkodzonej bramy, wtedy na miejsce przyjechali policjanci. Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w przypadku kierowania pod wpływem alkoholu nie chronią kierowcy polisy ubezpieczeniowe.

Za skutki zdarzenia kierowca będzie odpowiadał z własnej kieszeni.

Źródło: KPP Nowy Targ