Tomasz Mulica dwukrotnym medalistą Pucharu Polski - Marwe Cup 2023

Świetnie zaprezentowali się biegacze narciarscy Klubu Sportowego KS Chochołów w pierwszych zawodach Pucharu Polski - Marwe Cup 2023, który odbył się w dniach 16-17 września w Jaworzynce i Bystrej. Tomasz Mulica odnotował życiowe wyniki, dwukrotnie plasując się na trzecim miejscu. Świetny debiut odnotował również Bartłomiej Ogórek.
Na zdjęciu osiągający życiowe wyniki Tomasz Mulica

W dniach 16 - 17 września biegacze narciarscy rywalizowali podczas ulicznego biegu stylem dowolnym w Jaworzynce oraz stylem klasycznym w Bystrej. Po zaciętej walce podczas obu startów Tomasz Mulica zanotował swój życiowy wynik w zawodach rangi Pucharu Polski, dwa razy zajmując trzecie miejsce.

Na wyróżnienie zasługuje również Bartłomiej Ogórek który debiutując w kategorii chłopiec starszy zajął 7 miejsce podczas pierwszego startu, a w niedzielnym biegu stylem klasycznym wywalczył wysoką 5 lokatę.

W rywalizacji juniorek Daria Szkurat była czwarta i szósta. Dominika Łukaszczyk uplasowała się na 17 i 14 miejscu w rywalizacji dziewczynki starszej. Jakub Leja w tej samej kategorii chłopców był 19 i 11. Kazimierz Gąsienica finiszował w czołówce, bo na 6 i 7 pozycji w zmaganiach juniora młodszego, natomiast młodzik Marek Głodowski był 13 i 14.

Należy dodać, że Klub Sportowy KS Chochołów regularnie prowadzi nabory dzieci do sekcji biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach prowadzonego programu "Projekt na medal". Sponsorem głównym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a sponsorem strategicznym ORLEN. Projekt realizowany jest od 2019 roku. Liczna grupa wychowanków stanowi już czołówkę juniorską w poszczególnych dyscyplinach.