Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
NEWSY :

Dobry start Szymona Byrskiego w Mistrzostwach Polski Seniorów

Znakomicie spisał się podczas letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, które odbyły się w dniach 21-22 października na skoczni Skalite w Szczyrku Szymon Byrski. Zawodnik KS Chochołów zajął 23 miejsce, a w rywalizacji kobiet dziewiąta była Joanna Kil. Klub z Chochołowa wystawił dwie ekipy w konkursie drużynowym.
Na zdjęciu 23 skoczek narciarski Mistrzostw Polski - Szymon Byrski
Podziel się
Oceń

W dniach 21-22 października na skoczni Skalite w Szczyrku odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. W sobotnim konkursie indywidualnym 15-letni Szymon Byrski zajął 23 miejsce. Wśród kobiet na dziewiąty miejscu rywalizację zakończyła Joanna Kil.

W niedzielnym konkursie drużynowym po raz pierwszy wystawiliśmy Klub Sportowy KS Chochołów wystawił dwie ekipy, które zajęły odpowiednio 12 i 15 miejsce.

- Gratulacje dla wszystkich zawodników naszego klubu, już nie możemy doczekać się sezonu zimowego. Wielkie podziękowania i gratulacje dla naszych przyjaciół ze Słowacji reprezentujących nasz klub na LMP i dla Kiry Kapustikovej za drugie miejsce w konkursie pań - czytamy w mediach społecznościowych KS Chochołów.

Należy dodać, że Klub Sportowy KS Chochołów regularnie prowadzi nabory dziecci do sekcji biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach prowadzonego programu "Projekt na medal". Sponsorem głównym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a sponsorem strategicznym ORLEN. Projekt realizowany jest od 2019 roku. Liczna grupa wychowanków stanowi już czołówkę juniorską w poszczególnych dyscyplinach.