Najmłodsi z KS Chochołów zdominowali premierowe zawody ORLEN Cup Kids

Wtorek 23 stycznia był medalowym i pełnym sukcesów dniem w wykonaniu młodych skoczków i kombinatorów norweskich z Klubu Sportowego KS Chochołów. W pierwszych, inauguracyjnych zawodach ORLEN Cup Kids dorobek klubu to trzy zwycięstwa oraz sześć miejsc na podium!!!
Na zdjęciu ekipa KS Chochołów rywalizująca na pierwszych zawodach ORLEN Cup Kids
Ekipa KS Chochołów rywalizująca na pierwszych zawodach ORLEN Cup Kids

Na skoczniach i trasach biegowych w Wiśle rozegrane zostały 23 stycznia inauguracyjne zawody cyklu ORLEN Cup Kids w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W licznej stawce zawodników znaleźli się również podopieczni trenerów Macieja Zborowskiego i Łukasza Bukowskiego z Klubu Sportowego KS Chochołów.

Dzień ten z pewnością zapisze się w historii chochołowskiego klubu, ponieważ zawodnicy przywieźli z Beskidu Śląskiego wiele medali, odnosząc przy tym trzy zwycięstwa.

W rywalizacji dziewczynek z rocznika 2009-2010 Emilia Antosz była czwarta na skoczni, jednak w kombinacji norweskiej ukończyła zmagania tuż za Słowaczką Zarą Zelencik. Z racji tego, że zawodniczka naszych południowych sąsiadów nie jest zrzeszona w polskim klubie, Emilka zdobyła komplet 100 punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Za skoki jej konto zostało wzbogacone 60 punktami (Słowaczka była trzecia).

Po prawej druga w rywalizacji dwuboistek Emilia Antosz

Zmagania na skoczni zdominował w kategorii chłopców młodszych Bronisław Kidoń. Najdalsze loty w dwóch seriach zawodów zapewniły pewne zwycięstwo z przewagą ponad 7 punktów nad drugim zawodnikiem. W zawodach dwuboistów Bronek dobiegł do mety na czwartej pozycji i zdobył cenne dla klubu punkty do klasyfikacji klubowej.

Bronisław Kidoń dzielił i rządził na skoczni

Najbardziej obsadzoną ale i medalową dla Chochołowian kategorią był chłopiec z rocznika 2012 i 2013. Już na skoczni narciarskiej K40 zawodnicy KS Chochołów wyskakali dublet. Zwyciężył Antoni Kidoń, który o blisko 9 punktów wyprzedził Oskara Rączkę. Siódmy był Mateusz Urbaś, 10 Sylwester Pustelnik, a Antoni Budziński finiszował na 24 pozycji.

Antoni Kidoń wygrał, a Oskar Rączka był drugi

Podobnie było na trasie biegu do kombinacji norweskiej. Fantastyczny i najlepszy czas dał zwycięstwo Mateuszowi Urbasiowi, który finiszował przed kolegą z klubu Oskarem Rączką. Tuż za podium znalazł się Antoni Kidoń, 11 był Sylwester Pustelnik, a czołową "15" zamknął Antoni Budziński.

Najlepszym kombinatorem norweskim był Mateusz Urbaś, wyprzedzając Oskara Rączkę

Należy dodać, że Klub Sportowy KS Chochołów regularnie prowadzi nabory dzieci do sekcji biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach prowadzonego programu "Projekt na medal". Sponsorem głównym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a sponsorem strategicznym ORLEN. Projekt realizowany jest od 2019 roku. Liczna grupa wychowanków stanowi już czołówkę juniorską w poszczególnych dyscyplinach.

Kolejny przystanek cyklu to zawody w Chochołowie, które zostaną rozegrane we wtorek 6 lutego.