Kamil Stoch latał w piątek najdalej z Polaków

Peter Prevc zwyciężył w piątkowym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamuciej skoczni w Planicy (HS240). Słoweniec triumfował po skokach na odległość 237,5 m oraz 231 m. Drugie miejsce na podium zajął Daniel Huber, a trzecie Johann Andre Forfang. Najlepszym z naszych zawodników był Kamil Stoch plasując się ostatecznie na 11. miejscu.
Na zdjęciu Kamil Stoch podczas Pucharu Świata w Zakopanem
Na zdjęciu Kamil Stoch

Autor: Jakub Kurek

Po skoku na 232 metr, na półmetku piątkowego konkursu Pucharu Świata w Planicy najlepszą lokatę w stawce zajmował Daniel Huber wyprzedzając o 4,4 punktu Petera Prevca (237,5 m). Trzecie miejsce zajmował Timi Zajc (227,5 m), a czwarty był Johann Andre Forfang (231 m). Najlepszym z Polaków po pierwszej serii piątkowego konkursu był Aleksander Zniszczoł, który po skoku na odległość 221,5 metra, zajmował siódme miejsce - ex aequo z liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Austriakiem Stefanem Kraftem (216,5 m). 14 lokatę zajmował Kamil Stoch (213 m), 21. był Piotr Żyła (211,5 m), Dawid Kubacki po skoku na odległość 197 m zakończył udział w piątkowym konkursie na 32. pozycji.

W indywidualnym konkursie Pucharu Świata w Planicy punktowało trzech Polaków. Kamil Stoch zajął 11. miejsce - w piątkowych zawodach na Letalnicy do czołowej dziesiątki zabrakło naszemu zawodnikowi 3,9 punktu. Ostatecznie Aleksander Zniszczoł zajął 14. miejsce, a Piotr Żyła zakończył konkurs na 23. pozycji.