Daria Szkurat wicemistrzynią Polski w biegach narciarskich

Świetnie spisała się w pierwszym dniu rozgrywanych w Zakopanem Mistrzostw Polski w biegach narciarskich Daria Szkurat. Zawodniczka Klubu Sportowego KS Chochołów oraz podopieczna trenera Edwarda Budnego zdobyła srebrny medal w biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną.

Autor: PZN

Na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem w czwartek 29 grudnia rozpoczęły się MIstrzostwa Polski w biegach narciarskich. Na starcie nie stanęła piątka biało-czerwonych, która udała się już na zawody Tour de Ski. W stawce ponad 50 biegaczek narciarskich zgłoszonych do rywalizacji na 5 kilometrów techniką klasyczną stanęły dwie reprezentantki Klubu Sportowego KS Chochołów - Daria Szkurat oraz debiutantka na seniorskich mistrzostwach Zuzanna Pabin.

Daria Szkurat wystartowała znakomicie i od początku zmagań plasowała się w ścisłej czołówce. Podopieczna trenera Edwarda Budnego, wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego ostatecznie zdobyła srebrny medal, przegrywając złoto o 20 sekund z Weroniką Kaletą. Na trzeciej pozycji finiszowała Karolina Kaleta. Zawodniczka chochołowskiego klubu zdobyła pierwszy w karierze medal seniorskiego krajowego czempionatu.

W biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną wystartowała również Zuzanna Pabin, prowadzona przez Joannę Kil i Tomasza Ziębę. Debiutantka ostatecznie była 24, tracąc do złotej medalistki ponad 3 minuty.