Zuzanna Pabin znakomicie wystartowała w Pucharze Grupy Azoty (ZDJĘCIA)

Znakomite wiadomości napływają z Chochołowa. Tamtejszy Klub Sportowy KS Chochołów ma w swoich szeregach kolejny talent biegów narciarskich. Zuzanna Pabin - podopieczna trenerów Joanny Kil i Tomasza Zięby wygrała i była druga w Pucharze Grupy Azoty, a co za tym idzie wywalczyła miejsce w kadrze Polski na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy EYOF.

Nie tak dawno fascynowaliśmy się Mistrzostwami Polski w biegach narciarskich, gdzie Daria Szkurat - podopieczna trenera Edwarda Budnego, wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego wywalczyła złoty i srebrny medal. Były to pierwsze w karierze medale Darii wywalczone na seniorskim czempionacie, który odbył się pod koniec roku na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

W miniony weekend na tak bardzo szczęśliwych dla KS Chochołów trasach biegowych w Zakopanem odbyła się inauguracja najważniejszego cyklu w biegach narciarskich w Polsce. Puchar Grupy Azoty pokazuje siłę klubów na terenie naszego kraju, a w mocnej stawce zawodników i zawodniczek zaprezentowało się wielu adeptów biegów narciarskich z Chochołowa. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania i zaskoczyły przede wszystkim trenerów: Joannę Kil oraz Tomasza Ziębę.

W kategorii juniorek młodszych tegoroczną juniorkę - Darię Szkurat świetnie zastąpiła Zuzanna Pabin. W sobotę 7 stycznia wygrała pierwsze w karierze zawody Pucharu Grupy Azoty - bieg na 5 kilometrów techniką dowolną, pozostawiając w pokonanym polu Julię Rucką i Karolinę Kus. Warto podkreślić, że czas Zuzanny dałby drugą pozycję w kategorii OPEN (seniorki+juniorki). W niedzielę najlepsza była Laura Wantulok, która pokonała biegaczkę KS Chochołów o około 10 sekund.

Dzięki świetnym wynikom Zuzanna Pabin reprezentować będzie Polskę na Europejkim Festiwalu Młodzieży Europy, który w dniach 21-28 stycznia odbędą się na trasach we włoskim regionie Friuli-Wenecja Julijska. Wszyscy trzymamy kciuki za młodą zawodniczkę.

W kategorii OPEN mężczyzn klub z Chochołowa reprezentował Jakub Bartyzol, który w sobotę był 10, natomiast dzień później zajął 9 miejsce. Biegi młodzików to dobre starty Kazimierza Gąsienicy, który był dwa razy dwunasty, natomiast Tomasz Mulica finiszował na 14 i 15 pozycji. Czterech zawodników z Chochołowa wystartowało w zmaganiach chłopców. Najlepszy był Marek Głodowski, plasując się na 20 i 14 lokacie. Jakub Leja był 24 i 20, Bartłomiej Ogórek dwa razy finiszował na 36 miejscu, natomiast Piotr Ogórek dwukrotnie ukończył bieg na 39 miejscu.

Rywalizacja młodziczek to potwierdzenie dobrej formy Doroty Pająk, która ukończyła zmagania na 8 oraz 12 miejscu. Maria Fatla była 13 i 14, a Aleksandra Bobak finiszowała na 23 i 27 pozycji. Kategoria dziewczyn to dystans 2 kilometrów. Spośród zawodniczek KS Chochołów najlepiej z dystansem poradziła sobie Alicja Bartyzol, któa w sobotę była 30, ale dzień później ukończyła bieg zamykając czołową "15". Kinga Baran zajęła 38 i 32 miejsce, natomiast Patrycja Haberna była 44 i 33.

Warto pokreślić, że zawodnicy Klubu Sportowego KS Chochołów objęci są wieloletnim projektem rozwoju sportów zimowych na Podhalu “Projekt na medal”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego.