Rabka-Zdrój: Dym i ogień w drewnianym budynku

Na ulicy Poniatowskiego (Słone) w Rabce-Zdroju doszło do zadymienia mieszkalnego budynku drewnianego, pojawił się także ogień. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia był nieszczelny komin. 

Na miejscu pracowały jednostki JRG Rabka-Zdrój (dwa zastępy) oraz po jednym wozie z OSP Chabówka, OSP Rdzawka oraz OSP Ponice, a także rabczańscy policjanci. Po przybyciu na miejsce strażacy musieli zdjąć z dachu blachę, a także watę oraz folię, aby zlokalizować źródło ognia. Używali do tego także kamery termowizyjnej, a do środka weszli w aparatach tlenowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, natomiast akcja zakończyła się pomyślnie, po dokładnym zbadaniu budynku.

– Jesteśmy i pomagamy – wystarczy jeden przycisk na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Targu. Kilka chwil i jesteśmy w remizie – jedziemy – pomagamy w udzieleniu pomocy kolegom z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Rabce Zdroju. Jeden z niewielu przykładów współpracy pomiędzy PSP i OSP. Doświadczenie oraz wiedza w działaniach ratowniczo- gaśniczych strażaka PSP + Szkolenie siły i środki OSP = W większości zdarzeń pozytywne zakończenie akcji. Oprócz naszej OSP zadysponowani także OSP Ponice oraz Chabówka – czytamy na profilu Facebookowym OSP KSRG Rdzawka.