Polacy zdemolowali rywali w konkursie drużynowym!!!

Polscy skoczkowie w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch zwyciężyli w konkursie drużynowym, rozegranym w piątkowe popołudnie na skoczni w Willingen. Biało-czerwoni zdemolowali rywali, pokonując drugich Niemców aż o 79,2 punktu. na najniższym stopniu podium dość niespodziewanie stanęli reprezentanci Słowenii. Ich strata wyniosła aż 105,4 punktu. 

Konkurs drużynowy w Willingen z pewnością przejdzie do historii, jako jeden z najlepszych w wykonaniu naszego zespołu. Już w pierwszej grupie skoczków Piotr Żyła poszybował na 146 metr i prowadziliśmy z bardzo dużą przewaga nad rywalami. Jakub Wolny także zaskoczył pozytywnie, oddając piękny lot na odległość 140,5 metra. Na gorsze warunki trafili Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Ten pierwszy wykonał jednak najlepsza próbę w trzeciej grupie skoczków  (120,5 metra), a Stoch także był najlepszy lądując na 132 metrze. Polacy prowadzili zdecydowanie, drudzy Japończycy tracili 44,4 punktu. Na trzecim miejscu znajdowała się Słowenia, wyprzedzając Niemców, Austriaków oraz Norwegów. Do drugiej części zmagań awansowali także Szwajcarzy oraz Czesi. Odpadli skoczkowie z Finlandii oraz Rosji.

Polacy ze skoku na skok powiększali także przewagę w drugiej serii. Piotr Żyła tym razem skoczył 129 metrów, ale bohaterem był z pewnością Jakub Wolny, który szybując 141,5 metra, obok Niemca Richarda Freitaga oddał najlepszy skok w drugiej części zmagań. Formę potwierdzili Kubacki i Stoch. Dawid Kubacki wylądował na 135 metrze, natomiast Kami Stoch w trudnym warunkach skoczył 133 metry i dzięki tym próbom nasi skoczkowie zdecydowanie zwyciężyli, można rzec demolując rywali. Drugich Niemców pokonali o ponad 79 punktó, a Słoweńcy, którzy dość niespodziewanie znaleźli się na najniższym stopniu podium, stracili ponad 105 punktów. Czołową szóstkę uzupełnili czwarci Norwegowie, Japończycy oraz słabo skaczący Austriacy. Nieoficjalnie najlepszy okazał się Jakub Wolny, który wyprzedził Piotra Żyłę oraz Kamila Stoch. Dawid Kubacki znalazł się na dziesiątej pozycji.

Dzięki zwycięstwu biało-czerwoni powiększyli swoją przewagę w Pucharze Narodów. Obecnie drugich Niemców wyprzedzamy aż o 428 punktów. Strata trzecich Japończyków wynosi już 1155 punktów. Tak więc walka o drużynową Kryształową Kulę rozstrzygnie się między Polakami i Niemcami.