Dealer dopalaczy ze Śląska wpadł w Myślenicach.

W piątek 29 marca kryminalni z KPP Myślenice zatrzymali 45-letniego mieszkańca Śląska, który w powiecie myślenickim sprzedawał dopalacze.  Sądził, że z dala od domu będzie anonimowy. Bardzo szybko został zdemaskowany, a  policjanci z Myślenic odwiedzili go w rodzinnej Częstochowie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Myślenice na początku ubiegłego tygodnia wytypowali mężczyznę, który sprzedawał na terenie powiatu dopalacze. W ciągu kilku dni ustalili jego personalia. Pozostało więc tylko czekać na dobry moment żeby go zatrzymać. Ten nadszedł w piątek. Kryminalni najpierw zatrzymali 45-latka, a następnie przeszukali jego mieszkanie. Tam znaleźli 1300 gramów dopalacza 4CMC oraz aparaturę do wytwarzania substancji zabronionych, m.in. szklane kolby, grzałki czy zbiornik destylacyjny.

Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jest podejrzany o produkcje ponad 2,5 kilogramów dopalaczy, które również sprzedawał, czyniąc sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu. Szacuje się, że zarobił niemal 30 000 zł.

Małopolska Policja