Siepraw. Sprawca rozboju z użyciem noża zatrzymany

Policjanci z Myślenic zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w Sieprawiu z nożem w ręku i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy, po czym  uciekł i ukrywał się w lesie. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Wczoraj o godzinie 15:45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów spożywczych doszło do rozboju. Na miejsce natychmiast, na sygnałach pojechał patrol interwencyjny. Mundurowi rozpytali wciąż jeszcze roztrzęsioną ekspedientkę o przebieg wydarzeń. Kobieta opisała, że nieznany jej mężczyzna wtargnął do sklepu i grożąc nożem zażądał gotówki. Przerażona wołała o pomoc, jednak bezskutecznie – w pobliżu nie było nikogo. Wtedy napastnik otworzył kasę i zabrał pieniądze, po czym uciekł w kierunku Świątnik. Na szczęście ofiara napadu dokładnie zapamiętała rysopis sprawcy.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia okolice  patrolowali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni. Na miejscu pojawił się również pies tropiący z przewodnikiem. Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego sprawdzali również tereny leśne między Sieprawiem i Rzeszotarami. Około 17:30 pośród drzew, wypatrzyli postać kryjącą się w trawie. 36-latek (mieszkaniec  powiatu krakowskiego) został zatrzymany.  Tylko niespełna 2 godziny cieszył się ze zrabowanych pieniędzy. Jutro zostaną przedstawione mu zarzuty. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Małopolska Policja