Pościg za poszukiwanym listem gończym. Policjanci oddali strzały

W piątkowe południe patrol myślenickiej policji jadąc z Myślenic w kierunku miejscowości Borzęty minął jadący z naprzeciwka samochód. Policjanci rozpoznali, że może poruszać się nim poszukiwany mężczyzna i natychmiast zawrócili.

Wtedy srebrne audi zaczęło znacznie zwiększać prędkość, co potwierdziło podejrzenia policjantów. Na sygnałach gonili go ulicami Myślenic, aż do placu targowego, gdzie kierowca najpierw omal nie potrącił pieszej, a później wysiadł z samochodu i zaczął uciekać na piechotę.

Policjanci podjęli pościg pieszo. Jeden z mundurowych wzywając mężczyznę do zatrzymania się oddał cztery strzały w powietrze. Chwilę później uciekinier był już w rękach funkcjonariuszy.

Okazało się, że pochodzący z gminy Lubień 30-latek poszukiwany był dwoma listami gończymi, m.in. do odbycia zaległej kary  4 lata pozbawienia wolności.  Zatrzymany przebywa już w Zakładzie Karnym.

Odpowie także za kierowanie  pod wpływem alkoholu, pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień oraz za to, że nie zatrzymał się do kontroli, za co grozi mu kolejne 5 lat pozbawienia wolności.

Małopolska Policja