Napadł…własną babcię

W sobotę (11.05.2019 r) tuż po godzinie 20:00 do jednego z domostw na terenie gminy Proszowice przez wybitą szybę okna w piwnicy wszedł mężczyzna  z chustą na twarzy. Przy użyciu noża myśliwskiego zagroził pozbawieniem życia 71-letniej gospodyni zmuszając ją do  wydania mu kluczyków do pojazdu, którym odjechał z posesji.

Członkowie rodziny poszkodowanej powiadomili  o zdarzeniu komendę z Proszowicach skąd skierowano na drogi patrole zarządzając obławę. Pojazd jakim poruszał się młodociany sprawca został w pewnym momencie zauważony przez policjantów na terenie gminy Koniusza. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlno-dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania kierującego, który jednakże nie reagował na polecenia policjantów.  Po kilkuminutowym pościgu pojazd został zatrzymany w Proszowicach.

Kierowca  został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jak się okazało, podejrzany to… 16-letni wnuk napadniętej kobiety. Przesłuchano go w obecności rodziców. Trwają uzgodnienia czy sprawca będzie odpowiadać w trybie określonym ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich czy w trybie kodeksu postępowania karnego.

Małopolska Policja