Sarna na drodze przyczyną dachowania audi

W czwartkową noc na drodze wojewódzkiej nr 980 w Faściszowej kierowca audi chcą uniknąć zderzenia z sarną wpadł w poślizg, dachował i uderzył w ogrodzenie.

W czwartkową noc, 9 maja około godziny 23, na drodze wojewódzkiej nr  980 w Faściszowej, 34-letni kierowca audi zauważył wbiegającą przed jego samochód sarnę. Podjął próbę ominięcia zwierzęcia, jednakże samochód wpadł w poślizg, dachował i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Samochodem podróżowało w sumie 3 osoby, z których kierowca i pasażer jadący z przodu wyszli bez większych obrażeń. Trzecia osoba siedząca z tyłu, nie miała tyle szczęścia. Nie dość, że została zakleszczona w zniszczonym samochodzie, to po interwencji strażaków okazało się, że jest mocno poobijana i połamana. Przybyły na miejsce zespół ratunkowy przewiózł trzydziestoośmiolatka do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Obecnie poszkodowanemu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnią policjanci tarnowskiej komendy miejskiej.

Z uwagi na coraz to częstsze zdarzenia z udziałem zwierzyny dzikiej tarnowscy policjanci apelują do użytkowników dróg o zachowanie ostrożności, koncentrację i obserwowanie również pobocza.

Małopolska Policja