Mniej religii w krakowskich szkołach?

Prezydent Krakowa napisał specjalny list do krakowskiej kurii. Chodzi w nim o zmniejszenie liczby godzin religii w związku z reformą szkolnictwa.

Jak wyjaśniają krakowscy urzędnicy, prezydent Jacek Majchrowski zwrócił się do krakowskiej Kurii Metropolitalnej z prośbą o rozważenie możliwości zmniejszenia liczby godzin nauki religii do jednej w tygodniu dla pierwszych roczników szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020.

– Temat poruszany w liście wysłanym do abp. Marka Jędraszewskiego jest pokłosiem uchwały Rady Miasta Krakowa, podjętej 27 marca, która obliguje prezydenta do podjęcia działań ws. ograniczenia skutków tzw. „podwójnego rocznika” w placówkach oświatowych – czytamy w komunikacie ratusza – Prezydent wyraził przekonanie, że „zgoda Księdza Arcybiskupa przyczyniłaby się do poprawy warunków nauki krakowskich uczniów”.

“Wyrażając głębokie przekonanie, że zgoda Księdza Arcybiskupa przyczyniłaby się do poprawy warunków nauki krakowskich uczniów, jeszcze raz zapewniam, że miałaby ona charakter jednorazowej decyzji w związku z absolutnie wyjątkowo sytuacja rocznika uczniów, którego ona dotyczy” – napisał Majchrowski.

 

Do sprawy wrócimy.

 

 

opr. raz//zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com