Zasnął prowadząc samochód. Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą.

W poniedziałek 13 maja 2019 o godzinie 6.35 w Oświęcimiu na ulicy Powstańców Śląskich doszło do zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci 32 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim  kierując samochodem marki Opel Astra stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie uderzył w samochód marki BMW, którym kierowała mieszkanka Gminy Oświęcim.

Do szpitala na badania została przewieziona kierująca BMW.  Policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż mężczyzna zasnął wracając z nocnej zmiany.

– Przypominamy, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest  zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasady by wsiadać za kierowcę wypoczętym. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach – ostrzega policja.

Małopolska Policja