Uwaga! Statki powietrzne spadają z nieba!

W miniony weekend, na terenie powiatu wielickiego, doszło do dwóch zdarzeń w ruchu powietrznym. Na szczęście nie doszło do najgorszego.

W piątek około godz. 21:00, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zostali powiadomieni o zerwaniu linii energetycznej, która miała zostać uszkodzona przez balon. Jak ustalono, balon wystartował  w tym dniu z  Gdowa z  rejonu Hali Sportowej aby wykonać lot treningowy.

– W miejscowości Raciborsko pilotujący balon, na skutek kończącego się gazu, podjął decyzję o lądowaniu. W trakcie przyziemienia, czasza balonu uderzyła w linię energetyczną powodując jej zerwanie. W chwili zdarzenia, na pokładzie znajdowały się cztery osoby, jednakże żadna z nich  nie odniosła obrażeń – podali małopolscy policjanci.

Drugie zdarzenie miało miejsce dzień  później w miejscowości Wola Batorska.

– Pilot szybowca, na skutek zmieniających się warunków pogodowych, podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu, które ostatecznie zakończyło się na polu uprawnym. W wyniku zdarzenia, uszkodzony został znak drogowy oraz część plonów. Na szczęście i w wyniku tego zdarzenia, nikt nie poniósł obrażeń – relacjonują funkcjonariusze z KWP Kraków.

Fot. KWP Kraków