A może by tak pospacerować po Tarnowie?

W pierwszą niedzielę wakacji, 23 czerwca, ruszają bezpłatne spacerki po Tarnowie i regionie tarnowskim. Jak co roku na trasie spacerowiczów znajdzie się między innymi centrum miasta i katedra, a nowością będzie zwiedzenie wzgórza zamkowego w Czchowie.

Przypomnijmy, tracycyjne wakacyjne spacerki od lat są organizowane przez Tarnowską Organizację Turystyczną i Tarnowskie Centrum Informacji. Zwiedzanie w towarzystwie przewodnika jest darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych. Potrwa przez całe wakacje – od 23 czerwca do 1 września.

– Spacerki będą się odbywały codziennie, mogą trwać od półtorej do dwóch godzin. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na zbiórkę przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji na Rynku 7, w południe. Czas zwiedzania katedry jest ustalany indywidualnie z przewodnikiem dyżurującym w wyznaczonych godzinach, a w soboty po Tarnowie i katedrze oprowadza dwujęzyczny polsko – angielski przewodnik – podaje Daniela Motak z tarnowskiego ratusza.

Trasy spacerków poprowadzą także poza Tarnów – do Zalipia, Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach i – to tegoroczna nowość – na wzgórze zamkowe w Czchowie.

 

Harmonogram:

Zwiedzanie tarnowskiej katedry:

poniedziałek – piątek: godz. 9.30 – 11.30 oraz 15.00 – 18.00

soboty: 9.30 – 11.30

niedziele i święto Wniebowzięcia NMP (15.08): 16.00 – 18.00

 

Zwiedzanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach:

każda niedziela i święto Wniebowzięcia NMP (15.08): godz. 13.00

Zbiórka: dolny parking, ul. Krynicka, DW 977

 

Spacer po Zalipiu:

każda niedziela i święto Wniebowzięcia NMP (15.08): godz. 11.00

Zbiórka: przed siedzibą Muzeum Felicji Curyłowej w Zalipiu

 

Spacer po Czchowie i wzgórzu zamkowym:

każda niedziela i święto Wniebowzięcia NMP (15.08) – godz. 15.00

Zbiórka: przy fontannie św. Kingi na Rynku w Czchowie

 

opr. raz/fot. Łukasz Razowski