Jakub Błaszczykowski gra dalej z Wisłą!

Kapitan Białej Gwiazdy – Jakub Błaszczykowski – przedłużył kontrakt z krakowskim Klubem. Umowa łącząca pomocnika z Wisłą obowiązywać będzie do końca sezonu 2019/2020.

Jakub Błaszczykowski trafił do Wisły w 2005 roku i już w pierwszym sezonie wywalczył z zespołem mistrzostwo Polski. Zanim przeniósł się do Borussi Dortmund koszulkę z białą gwiazdą przywdziewał 62 razy, spędzając na boisku łącznie 4 625 minut. W wiślackich barwach brał udział w kwalifikacjach do Ligii Mistrzów oraz Pucharze UEFA, mierząc się z takimi zespołami, jak Blackburn, FC Basel czy Feyenoord.

Powrót Jakuba Błaszczykowskiego pod Wawel w lutym bieżącego roku był wydarzeniem bezprecedensowym w polskiej lidze. Nie dość, że zgodnie z obietnicą złożoną w 2007 roku podczas meczu z ŁKS-em Łódź wrócił, aby pomóc drużynie sportowo, to okazał jej wsparcie także w innych aspektach.

W ciągu ostatniego pół roku gry z białą gwiazdą na piersi 33-letni wystąpił w 8 spotkaniach, notując przy tym 5 trafień i zaliczając 2 asysty przy trafieniach kolegów z drużyny. Z występów w pozostałych potyczkach wykluczyła go niestety kontuzja.

wisla.krakow.pl