Tym razem oszust się zdziwił

W ostatnim czasie pojawiło się dużo przestępstw wyłudzeń pieniędzy metodą na tak zwanego “policjanta” oraz na krewnych. Tym razem tarnowscy policjanci mogą mówić o sukcesie, ponieważ żaden z seniorów nie dał się nabrać na próbę oszustwa. 

Jak informuje Tarnowska Policja rzestępcy podszywający się pod policjantów i krewnych osób starszych niestety znowu dali o sobie znać. Dzwoniąc we wtorek na numery stacjonarne tarnowskich seniorów, usiłowali wyłudzić od kilku nich oszczędności.

– Policjanci z Tarnowa interweniowali natychmiast i nie po raz pierwszy apelowali, prosząc o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi, a przede wszystkim nie przekazywanie im pieniędzy. I wiecie co? Bardzo się cieszymy i dumni jesteśmy, że bierzecie sobie nasze rady do serca, bo żaden z seniorów nie dał się nabrać na kłamstwa oszustów – podkreśla Tarnowska Policja.

Warto wspomnieć, że podczas jednej z wczorajszych prób wyciągnięcia pieniędzy, oszust podawał się za wnuka kobiety do której dzwonił. Bardzo przekonywająco zapewniał mieszkankę miasta, że potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i pilnie potrzebuje pieniędzy, aby pomyślnie dla siebie zakończyć sprawę. Musiał się bardzo zdziwić, kiedy jego rozmówczyni przerwała jego wypowiedź oświadczając, że jest zbyt młoda aby być czyjąkolwiek babcią. Słysząc to mocno zdezorientowany fałszywy wnuczek natychmiast przerwał połączenie. Jak Państwo myślicie, jaką miał wtedy minę?

Małopolska Policja