Damian Pawłowski gra z Białą Gwiazdą

Grono piłkarzy Białej Gwiazdy poszerzył Damian Pawłowski, który przechodzi do Wisły na zasadzie bezgotówkowego transferu definitywnego. Pomocnik związał się z Klubem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia.

Damian Pawłowski urodził się 27 stycznia 1999 roku w Szczecinie. Pierwsze kroki stawiał w drużynach młodzieżowych Salosu Szczecin, skąd w 2011 roku przeniósł się do akademii klubu, z którym związany był przez całą dotychczasową karierę – Pogoni Szczecin. Tam stopniowo przechodził prze kolejne etapy, zaliczając występy w zespole U-19 oraz w drugiej drużynie.

W lipcu 2018 roku środkowy pomocnik został wypożyczony do pierwszoligowych Wigier Suwałki, gdzie wystąpił w 28 spotkaniach ligowych oraz w 2 spotkaniach w ramach Pucharu Polski, spędzając na boisku łącznie 2273 minuty. W sezonie 2019/2020, po powrocie z wypożyczenia, trzy razy znalazł się w kadrze pierwszego zespołu i rozegrał dwa spotkania w drużynie rezerw, zdobywając jedną bramkę.

Pawłowski jest także młodzieżowym reprezentantem Polski, mając za sobą występy w kolejnych drużynach narodowych, poczynając od szczebla U-15. Na swoim koncie ma trzy spotkania w zespole U-20 rozegrane w ramach U-20 Elite League oraz jeden mecz towarzyski. W 2019 roku znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Świata do lat 20.

wisla.krakow.pl