Z narkotykami uciekał przed policjantami

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 38-latka, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej podjął ucieczkę. Mężczyzna miał przy sobie ponad 100 gramów marihuany i 115 gramów proszku o cechach ekstazy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

29 września br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie pełnili służbę na terenie Skawiny. Podczas patrolu zwrócili uwagę na mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi osoby, mającej według informacji zajmować się handlem narkotykami.

Kiedy policjanci zaczęli iść w jego stronę, mężczyzna zaczął się powoli wycofywać w pobliskie zarośla, po czym gwałtownie przyspieszył, a następnie rzucił się do ucieczki , nie reagując na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy i okrzyki „stój policja”. Mundurowi ruszyli za nim w pościg i po krótkim czasie zatrzymali go. Mężczyzna twierdził, że uciekał, bo przestraszył się policji. Szybko okazało się, jaki był powód lęku, gdyż podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim znaczne ilości narkotyków.

W jego plecaku policjanci natrafili na przeszło 100 gramów marihuany i 115 gramów proszku o cechach ecstazy, zapakowane w duże hermetycznie worki.Intuicja stróżów prawa nie zawiodła – mężczyzną tym okazał się 38-latek ze Skawiny, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Odpowie teraz za posiadanie znacznych ilości środków odurzających (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Małopolska Policja