Nastolatki w pustostanie urządziły narkotykową melinę

Jeden zarzut posiadania narkotyków oraz cztery wnioski do sądu dla nieletnich dotyczące ujawnionych przejawów demoralizacji, to efekt nocnej kontroli pustostanów znajdujących się na terenie Oświęcimia.

W jednym z oświęcismskich pustostanów stróże prawa, w pomieszczeniu wypełnionym dymem marihuany, znaleźli sześcioro młodych ludzi.

-W nocy policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji skontrolowali kilka pustostanów na terenie osiedla Chemików. Tuż po północy w jednym z nich w pomieszczeniu wypełnionym charakterystycznym zapachem palonej marihuany zastali sześcioro młodych ludzi: 14 – letnią mieszkankę gminy Chełmek oraz pięcioro mieszkańców Oświęcimia w wieku od 15 – 22 lat – relacjonuja małopolscy funkcjonariusze. – Policjanci podczas przeszukania 22 – letniego mieszkańca Oświęcimia znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego. W związku z powyższym podejrzany o przestępstwo narkotykowe został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Czworo nieletnich również zostało zabranych do oświęcimskiej komendy policji z której odebrali ich rodzice.

– Policjanci przeprowadzili badanie zabezpieczonego suszu. Tester narkotykowy wykazał, że jest to marihuana. W związku z tym 22 – latkowi został postawiony zarzut posiadania narkotyków. Aktualnie policjanci ustalają czy mężczyzna udzielał środków odurzających innym osobom. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wonności – dodają stróże prawa.

Ponadto o sprawie nieletnich, którzy zostali ujęci w pustostanie zostanie powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na fakt, iż przebywanie w środowisku kryminogennym oraz zażywanie narkotyków przez osoby niepełnoletnie jest traktowane jako przejaw niedostosowania społecznego.

fot. KPP Oświęcim