Ukradli samochody by dla zabawy je rozbić

Policjanci z Kęt zatrzymali dwóch 19 – letnich mieszkańców tego miasta. Nastolatkowie są podejrzani o “krótkotrwałe użycie i uszkodzenie dwóch pojazdów” oraz kradzież elektronarzędzi.

Przez kilka ostatnich dni policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawców, którzy skradli, a następnie rozbili dwa samochody. Do zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu w nocy z 9 na 10 października 2019.

– Sprawcy z terenu parkingu przy ulicy Kościuszki w Kętach skradli autolawetę marki Ford Transit, którą następnie uderzyli w ogrodzenie jednej z posesji w Nowej Wsi. Z kolei z terenu jednej z posesji w Nowej Wsi skradli samochód marki Ford S-Max, który porzucili na terenie Kęt, również w stanie uszkodzonym. Ford miał urwane koło prawdopodobnie po wjeździe w krawężnik – relacjonują małopolscy stróże prawa.

Policjcnaci natrafili na dowody wskazujące, że z kradzieżą pojazdów, a następnie ich uszkodzeniem mają związek dwaj 19 – letni mieszkańcy Kęt. W niedzielne przedpołudnie kryminalni zapukali do ich mieszkań. Jak się okazało obaj nastolatkowie mieli widoczne obrażenia ciała (urazy rąk i nóg), których doznali podczas uderzenie lawetą w ogrodzenie posesji w Nowej Wsi.

– Ponadto w trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze odnaleźli elektronarzędzia, które zostały skradzione z jednego z pojazdów – dodają funkcjonariusze. – Zatrzymani trafili do komisariatu, gdzie zostały im przedstawione zarzuty któtkotrwałego użycia pojazdów, uszkodzenia mienia oraz kradzieży elektronarzędzi.

Policjanci ustalili również, że nastolatkowie skradli pojazdy, aby sobie pojeździć „dla zabawy”, w trakcie której rozbili samochody.
Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności po 5 lat. Aktualnie policjanci weryfikują czy podejrzani mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

fot KWP Kraków