Każdy patrol policji będzie miał tester trzeźwości

Oświęcimska policja ma cztery nowe urządzenia AlcoBlow. Testery są łatwym w użyciu, podręcznym narzędziem wykorzystywanym do kontroli trzeźwości kierowców. Zostały zakupione z pieniędzy Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym.

Urządzenia przekazał komendantowi Robertowi Chowańcowi i naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Grzegorzowi Żmudce prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

– Podczas spotkania w Urzędzie Miasta prezydent mówił, że bezpieczeństwo mieszkańców jest sprawą najważniejszą – podają oświęcimscy urzędnicy. – Podkreślając dobre relacje i współpracę z policją, wyraził nadzieję, że alkoholowe testery przydadzą się w codziennych działaniach prewencyjnych. Komendant Robert Chowaniec dziękując za przekazany sprzęt powiedział, że policja dysponuje już czterema takimi urządzeniami. A dodatkowe pozwolą wyposażyć każdy patrol oświęcimskiej drogówki. Tylko w tym roku policjanci przeprowadzili 88 tysięcy pomiarów trzeźwości u kierowców.

Urządzenia AlcoBlow w prosty i szybki sposób pozwalają ocenić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Czujniki elektrochemiczne znajdujące się w testerach dają możliwość detekcji alkoholu bez fizycznego kontaktu z badanym. Najczęściej wykorzystywane są podczas masowych kontroli trzeźwości.

UM Oświęcim