Okradł w lokalu dwie młode kobiety, został rozliczony przez kalwaryjskich policjantów

W miniony weekend, w jednym z lokali na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska doszło do kradzieży. Złodziej okradł dwie młode kobiety, mieszkanki powiatu notowarskiego.

Jedna z pokrzywdzonych straciła całą torebkę natomiast druga wartościowe przedmioty ze swojej torebki. Kiedy kobiety zorientowały się że padły ofiarami kradzieży w pierwszej kolejności zwróciły się do ochrony lokalu Pracownicy ochrony przejrzeli monitoring i błyskawicznie wytypowali sprawcę.

Okazało się, że mężczyzna nadal jest w lokalu. Sprawca został ujęty i przekazany policjantom. Funkcjonariusze skierowani na miejsce ustalili, że 18-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego wykorzystał chwilową nieobecność kobiet i ukradł z pozostawionej w loży torebki – telefon komórkowy, portfel z dokumentami oraz 150 złotych. Drugą torebkę zabrał z loży, a następnie w łazience mieszczącej się w lokalu sprawdził jej zawartość, po czym zabrał legitymację uczniowską oraz drobne pieniądze. Podczas kontroli osobistej 18-latka, mundurowi ujawnili część skradzionych przedmiotów.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat .

Małopolska Policja