Tragiczne w skutkach zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. Cztery ofiary wypadku… (ZDJĘCIA I FILM)

Cztery osoby nie żyją, natomiast jedna osoba w bardzo ciężkim stanie z urazami wielonarządowymi została przetransportowana śmigłowcem R6 do szpitala podczas tragicznego zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym w miejscowości Niegardów Kolonia, znajdującej się w gminie Koniusza. Droga wojewódzka DW 775 jest całkowicie zablokowana. Obecnie trwa akcja ratunkowa. 

Do zdarzenia doszło po godzinie 17, we wsi połozonej w powiecie proszowickim. Według najnowszych doniesień jedna z rannych osób z urazami wielonarządowymi została przetransportowana do szpitala. W akcji bierze udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego R6. Pozostałych osób jadących samochodem osobowym niestety nie udało się uratować.

Strażacy próbowali przez długi czas wyciągać za pomocą narzędzi hydraulicznych resztę poszkodowanych. jednak przy zderzeniu z ciężarówką szansa na przeżycie była bardzo mała. Według wstępnych informacji samochód marki BMW wjechał pod koła ciężarówki. Kierowca pojazdu ciężarowego nie odniósł obrażeń.

112malopolska.pl, fot. Dagmara – 112Małopolska.pl, Michał – Powiat Krakowski 112