Plaga śmieci w rabczańskich lasach…

Każdy spacerujący po lesie pragnie wypocząć na łonie natury. Niestety wiele osób mimo ciągłego uświadamiania czy to mediach, szkole lub nawet przez znajomych zaśmieca lasy. Taka sytuacja miała miejsce tuż przy cmentarzu na Zabornii w Rabce-Zdroju. Pytanie jest następujace. Kiedy ludzie zmądrzeją?

Zdjecia przesłane nam przez czytelnika pokazują, jak wiele osób ma za nic przyrodę. Zaśmiecając las cierpią na tym przede wszystkim rośliny oraz zwierzęta, ale także i “Matka Ziemia”. Każdy uczył się w szkole o rozkładzie tworzyw sztucznych, puszek czy metalu. Jeżeli nadal będziemy w ten sposób nie szanowali przyrody, niebawem nie będzie gdzie wyjść na spacer.

Oczywiście zanieczyszczenie lasów to nie tylko rabczańska, ale globalny problem. Mimo kar i mandatów to od nas zależy, jak dalej będzie wyglądała okolica za kilka czy kilkanaście lat. Dodatkowo pozostawione szkło może w słoneczne dni podczas suszy spowodować groźny pożar, w którym ucierpi nie tylko leśna flora i fauna, ale także i osoby mieszkające w pobliżu lasów.

Apelujemy więc do wszystkich. Dbajmy o las, a śmieci wyrzucajmy zgodnie z prawem oddając je do firm, które je odbierają. Las jest dla wszystkich i naprawdę spacerując po nim powinniśmy podziwiać przyrodę, zamiast się denerwować i czasami rzucać niecenzuralne słowa. Bo tego, co robią niektóre osoby ciężko inaczej podsumować.

fot. Tomasz Krzyściak