Szczegółowe informacje na temat tragedii w Niegardowie Kolonii

Wczoraj, 24 października 2019 roku,  około godz. 17:25  w miejscowości Niegardów Kolonia na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 1235 K z drogą gminną doszło do zderzenia samochodu osobowego marki BMW (wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej) z pojazdem ciężarowym marki Man.

W wyniku zdarzenia 4 osoby poniosły śmierć na miejscu: kierujący bmw  57 letni mężczyzna oraz troje pasażerów tj. mężczyzna w wieku 58 lat i dwie kobiety w wieku 65 i 45 lat.  Ofiary wypadku  to  mieszkańcy pow. brzeskiego.  W wyniku wypadku ciężkich obrażeń ciała doznała czwarta pasażerka pojazdu BMW, 20-letnia mieszkanka pow. proszowickiego, która śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Krakowie.

29 letni kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy. Został również zabrany do szpitala.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego przez kilka godzin pracowali policjanci i strażacy. Na czas prowadzonych czynności, w tym oględzin pojazdów i miejsca zdarzenia, do godziny 1:30, droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się objazdami.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków Nowa – Huta.

Małopolska Policja