Osiek. Kobieta wpadła do studni głębokiej na 7 metrów. Błyskawiczna akcja służb ratunkowych.

30 października, policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni interweniowali w sprawie 62 – letniej mieszkanki Osieka, która wpadła do studni.

Dzięki szybkiej reakcji rodziny oraz profesjonalnie przeprowadzonym działaniom ratowniczym kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy.Do zdarzenia doszło w Osieku. Z informacji uzyskanych od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że do studni znajdującej się na terenie posesji wpadła kobieta. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Strażacy z PSP Oświęcim oraz OSP Osiek używając lin ratowniczych wydobyli 62 – latkę z 7 metrowej studni, w której znajdowało się około 1 metra wody.

Z rąk strażaków wyziębiona kobieta trafiła pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli ją do szpitala. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia kobieta przebywała w piwnicy. Tuż przed godziną 08.00 domownicy usłyszeli jej wołanie o pomoc. Kiedy pospieszyli z pomocą odnaleźli 62 – latkę na dnie studni znajdującej się w jednym z pomieszczeń piwnicznych.

Małopolska Policja