Szajka włamywaczy rozbita

Stróże prawa z Wieliczki i Krakowa rozbili szajkę włamywaczy, którzy mają na koncie kilkadziesiąt przestępstw popełnionych na terenie Małopolski.

Pod koniec września kryminalni powiatu wielickiego oraz krakowskiego, podczas współnych działań, weszli do jednego z budynków mieszkalnych na terenie Wieliczki, gdzie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże z włamaniami do budynków mieszkalnych, nowo budowanych domów, garaży oraz pakamer.

– Kolejny, czwarty z mężczyzn należący do tej grupy, został zatrzymany następnego dnia. Jak ustalono, od około 7 miesięcy sprawcy włamali się do kilkudziesieciu budynków w Małopolsce, usytuowanych głównie na terenie powiatu krakowskiego oraz wielickiego – relacjonują wieliccy policjanci.

Sprawcy kradli m.in. elektronarzędzia, agregaty, myjki ciśnieniowe, przewody elektryczne, koła do samochodów itp.

W chwili zatrzymania złodziei, funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Sprawcy to mieszkańcy Wieliczki oraz Krakowa w wieku od 35 do 38 lat.

– Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami oraz kradzieży. Wartość skradzionych przedmiotów to około 100 tys. złotych. Na czas toczącego się postępowania, decyzją prokuratora wobec podejrzanych został zastosowany policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa, grozi im od roku do 15 lat pozbawienia wolności – podali stróże prawa z Wieliczki.

fot. KPP Wieliczka