Podwilk. Pijany i bez uprawnień nie zatrzymał się kontroli drogowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdrój po pościgu zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał … ponad 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w miejscowości Podwilk. Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus widząc sygnał do zatrzymania wydany przez policjanta nie zatrzymał się i pojechał dalej. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za traktorzystą. Ten jednak jechał dalej środkiem drogi z nadzieją, że uda mu się uciec. Po chwili policjanci zajechali mężczyźnie drogę i zatrzymali uciekiniera.

Okazało się, że kierujący to 26-letni mieszkaniec gminy Raba Wyżna. Mężczyzna był pijany i miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Zatrzymany został przewieziony do nowotarskiej komendy.

Za kierowanie pojazdem wstanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 26-latek odpowie również uszkodzenie radiowozu i popełnione wykroczenia min. kierowanie bez uprawnień i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.