Kolejne poszukiwania na terenie powiatu nowotarskiego zakończone odnalezieniem zaginionej osoby

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie  o zaginięciu 82-letniego podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Zaskalu od personelu, zaniepokojonego nieobecnością i stanem zdrowia pana Stanisława.

Około godz.16.00 mężczyzna nie informując nikogo opuścił placówkę i poszedł w kierunku lasu. Pracownicy ośrodka na własną rękę rozpoczęli poszukiwania, które nie przyniosły jednak efektu. O zaginięciu pana Stanisława poinformowali nowotarską policję. Policjanci zaraz po zgłoszeniu rozpoczęli działania poszukiwawcze, do których przyłączyli się strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nowy Targ oraz OSP Zaskale, ratownicy GOPR oraz członkowie Nieetatowej Grupy Poszukiwawczej działającej przy nowotarskiej komendzie. W poszukiwaniach udział brał również przewodnik policyjny z psem tropiącym. Łącznie starszego pana szukało blisko 80 osób. Zbliżała się noc, robiło się coraz chłodniej, a wiadomo było, że 82-latek jest schorowanym człowiekiem, z którym kontakt jest utrudniony, gdyż reaguje jedynie na swoje imię i nazwisko. Ponadto mężczyzna ubrany był jedynie w polar, spodnie dresowe i materiałowe pantofle. Na szczęście po godz. 21.00 został odnaleziony przez strażaków w lesie w rejonie ścieżki rowerowej na terenie Nowego Targu. Zaginionemu udzielono pomocy i przekazano pracownikom placówki.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc wszystkim, którzy włączyli się w poszukiwania. To już trzecia akcja poszukiwawcza zorganizowana w ostatnim tygodniu na terenie powiatu nowotarskiego, która ma szczęśliwe zakończenie.

Małopolska Policja