Pacjent w Olkuszu z podejrzeniem zarażenia koronawirusem???

Czy koronawirus pojawił się na terenie Małopolski? Pacjent trafił do Nowego Szpitala w Olkuszu z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, który w Chinach zbiera śmiertelne żniwo. Został on przetransportowany, przy zachowaniu wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa do szpitala zakaźnego w Krakowie. 

O możliwym przypadku zarażenia koronawirusem, który w Chinach zabił już 259 osób informuje w rozmowie z radiem RMF FM rzeczniczka olkuskiego szpitala. Pacjent Nowego Szpitala w Olkuszu według informacji wrócił z Chin. Miał wysoką gorączkę oraz duszności. Przez pewien czas Szpitalny Oddział Ratunkowy był całkowicie zamknięty, ale teraz działa już normalnie.

Pacjent zostal przetransportowany do Krakowa, gdzie trafił na dostosowany do leczenia oddział zakaźny. Oczywiście służby medyczne zachowały środki bezpieczeństwa. O sprawie został poinformowany sanepid, a także Ministerstwo Zdrowia.

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa podaje na facebooku autor strony Kataklizmy w Polsce i na świecie. Na początek dnia 1 lutego mamy na świecie 11948 potwierdzonych zachorowań, z czego 17988 na terenie Chin. Dotychczas zmarło 259 osób (wszystkie w Chinach), ale pocieszający jest fakt wyzdrowienia 260 osób. 1797 osób jest w stanie ciężkim bądź krytycznym, z czego dwie we Francji.

źródło: RMF24/Kataklizmy w Polsce i na świecie