Krakowianie nie chcą wyścigów na Błoniach

“NIE” dla niszczenia Błoń – krakowianie protestują przeciwko wyścigom konnym na największej łące Krakowa.

Mieszkańcy stolicy Małopolski wystosowali do prezydenta Krakowa petycje.

“Wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec planów organizacji profesjonalnych wyścigów konnych na krakowskich Błoniach. Apelujemy do Pana o odstąpienie od porozumienia w tej sprawie, zawartego z Polskim Klubem Wyścigów Konnych, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz spółką Małopolska Hodowla Roślin” – napisali w dokumencie, pod którym podpisać się można TUTAJ.

Jak wyjaśniają autorzy petycji, 5 grudnia 2019 roku podpisany został list intencyjny, w którym w imieniu miasta Krakowa prezydent zobowiązał się do podjęcia działań zmierzających do cyklicznej organizacji na krakowskich Błoniach profesjonalnych wyścigów konnych.

– Decyzję w tej sprawie podjął samodzielnie, bez żadnych konsultacji z krakowianami, co uważamy za niedopuszczalne – nie kryją oburzenia przeciwnicy konnych wyścigów na Błoniach. – Nie zgadzamy się na to, aby Błonia, nazywane „Świętą Łąką Krakowian”, były regularnie niszczone poprzez organizację wyścigów. To dla nas, mieszkańców, miejsce szczególne, o wartościach krajobrazowych, historycznych i przyrodniczych.

Dlatego domagają się od władz Krakowa natychmiastowego wycofania się z organizacji profesjonalnych wyścigów konnych na Błoniach.

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com..Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com