Kulturalny kalendarz lutego – region

Kulturalny kalendarz lutego – region. Jako województwo małopolskie możemy pochwalić się licznymi miejscami, które sprzyjają naszej aktywności fizycznej. Są też takie, gdzie możemy wybrać się na koncerty (których w lutym w Małopolsce będzie ogrom), przedstawienia teatralne, spotkania autorskie oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Jeśli powoli macie dość kolejnego weekendu spędzonego na lodowisku bądź w galerii handlowej, zapraszam do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami, które będą miały miejsce w poszczególnych regionach Małopolski.

Chrzanów, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
7 lutego, 18:00

Kabaret dobrze znanych wszystkim działaczy Ani Mru Mru. Ich skecze rozbawią każdego do łez a show, jakie przygotują pozostanie wam w pamięci na długo.

Lusławice, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
8 lutego, 18:00

Wyjątkowy koncert charytatywny na rzecz hospicjum Via Spei , którego motywem przewodnim będą największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego. W tę pełną wzruszeń atmosferę wprowadzi nas Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją maestro Sławomira Chrzanowskiego.

Krynica-Zdrój, Pijalnia Główna
8 lutego, 19:00

40 lat minęło… Zespołu Perfect nikomu przedstawiać nie trzeba. Czas na koncertowe podsumowanie osiągnięć. Zapraszamy was na niezwykłe spotkanie z legendą polskiego rocka. Czy da się skompletować 40 lat na scenie w jeden wieczór? Przyjdźcie i przekonajcie się sami. A na koniec koncertu zaśpiewajmy razem: Niepokonani!

Zawiercie, Hala OSiR
9 lutego, 17:30

Oprócz Międzynarodowego Dnia Pizzy, 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie aby świętować obie uroczystości. Tym bardziej, że Turniej Tańca poprowadzi znana wszystkim „Czarna Mamba” – Iwona Pavlović.

Tarnów, Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego
11 lutego, 19:00

W ramach jubileuszowej trasy koncertowej Edyta Geppert zawita do Tarnowa. Z okazji 35-lecia działalności artystycznej będzie można posłuchać najbardziej znanych utworów wokalistki. Nie zabraknie tekstów piosenek takich autorów, jak: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Magda Czapińska,Jacek Cygan i wiele innych.

Gdów, Gminna Hala Sportowa
14 lutego, 19:00

Kolejny jubileuszowy koncert, tym razem swoje 55-lecie obchodzi zespół Skaldowie. To jeden z ważniejszych zespołów istniejących na rynku od wieku XX. Zagrali koncerty na całym świecie, a ich dorobek muzyczny wynosi ponad 20 albumów. Oprócz legendarnych Skaldów, na scenie posłuchamy gościa specjalnego – Marka Piekarczyka, byłego wokalistę zespołu TSA, trenera muzycznego w programie „The Voice of Poland”.

Krynica-Zdrój, Pijalnia Główna
14 lutego, 19:00

Bednarek wystąpi dla was specjalnie w Walentynki. Zabierajcie swoje drugie połówki i przychodźcie do Pijalni Głównej. Nie zabraknie energicznej muzyki w rytmie reggae, czyli tego, co Kamil Bednarek robi najlepiej! Ale oprócz świata reggae, pojawią się inne brzmienia – remiksy i nowe doznania muzyczne. To w końcu trasa Bednarek „Inaczej”.

Zakopane, Watra
14 lutego, 19:00

Jak zawsze Zakopane zaskakuje – nie tylko kierowców, którzy wybrali się na ferie. W tym roku krainę śniegu odwiedzi Michał Wiśniewski w swojej trasie „Michał Wiśniewski. Akustycznie”. Zabrzmią największe hity: „Powiedz”, „A wszystko to…”, Zawsze z Tobą chciałbym być”. A to wszystko w wersji akustycznej, na żywo.

Zakopane, Centrum Szkoleń Narciarskich i Snowboardowych NOSAL
15 lutego, 10:00

Kolejna, dziewiąta edycja zawodów dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat o Puchar Misia Stramusia. Najmłodsi będą mogli pokazać swoje umiejętności w jeździe na nartach bądź desce przy tym świetnie się bawiąc. Nie zabraknie slalomów, przeszkód, a po skończonym turnieju na zawodników czeka ciepły posiłek i pełno atrakcji, np. konkursy prowadzone przez policję oraz animacje i zabawy.

Jaworzno, Młodzieżowy Dom Kultury
18 lutego, 19:00

Ikona polskiej piosenki powraca na scenę – Alicja Majewska w przygotowanym programie „Żyć się chce” przygotowała swoje interpretacje tekstów napisanych przez m.in.: Artura Andrusa, Magda Czapińska, Andrzej Sikorowscy i inni. Szczególną sympatią obdarzyła artystka piosenkę pt. „Żal niebieski”, która jest hołdem dla zmarłego przyjaciela Majewskiej, Zbigniewa Wodeckiego.

Zakopane, Le Scandale
21 lutego, 21:00

Kolejny koncert na Podhalu. Tym razem zmieniamy brzmienie i zapraszamy na niezwykłe spotkanie z O.S.T.R.

Krościenko nad Dunajcem, 5. Biwak zimowy Noc-Zima-Góry 2020
22 – 23 lutego

Kolejna edycja wspólnego biwakowania, u którego podstawy leży chodzenie Głównym Szlakiem Beskidzkim wraz z przewodnikiem. Hasłem przewodnim jest „Bezpieczeństwo w górach” a więc nie zabraknie prelekcji na ten temat.

Oświęcim, Oświęcimskie Centrum Kultury
23 lutego, 16:00

„Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów Champions of Illusion”.

Po sukcesach uczestników programów takich, jak Mam talent, sztuka iluzji weszła na wyższy poziom, stała się jedną z najpopularniejszych form rozrywki. „Champions of Illusion” to grupa najsłynniejszych magików ostatnich lat. Artyści będą prezentować różne sztuczki i triki, a wstęp na to wydarzenie ma każdy – niezależnie od wieku. Jest to o tyle ciekawe spotkanie, iż publiczność bierze czynny udział w wykonywanych pokazach. Spieszcie się! Bilety znikają, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia
23 lutego, 19:00

„Queen symfonicznie” – nieśmiertelna muzyka i piosenki Freddiego Mercury`ego tym razem w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Finał spotkania uświetni solowy występ śpiewającego aktora, który wcieli się w rolę wokalisty Queen.

Nowy Targ, Sala widowiskowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
23 lutego, 18:00

„Radiowcy bez cenzury” – znakomicie znane wam głosy, które codziennie słyszycie w radiu. Tym razem nie będzie grzecznie i miło. Wasi Towarzysze z radia RMF. FM wyjdą na scenę razem i pokażą się wam od strony stand-up owej. Będzie niegrzecznie i ostro. To trzeba zobaczyć! I usłyszeć!

Olkusz, Błotne manewry z Ekipą Piaskownica 4×4
29 lutego, 9:00

Coś dla fanów błota i dużych samochodów. Aktywna sobota z domieszką adrenaliny to świetny pomysł na spędzenie weekendu. Nie zabraknie ostrych pagórków, zjazdów, ale też będzie można sprawdzić swoją technikę jazdy. Zabierajcie swoje cztery, duże kółka i w drogę!

Miesiąc luty owocuje w liczne koncerty i spotkania z gwiazdami sceny muzycznej. Każde miasto ma do zaoferowania atrakcje, które przypadną do gustu tym młodszym, jak i starszym uczestnikom. Małopolska to region bogaty w tradycje i moc zabawy. Dajmy się ponieść energii czyhającej na nas każdego dnia i cieszmy się dostępnymi atrakcjami!

Opracowała Paulina Kurbiel