Śmiertelne potrącenie w Grybowie

Smutne wieści napłynęły z Grybowa. W środę 5 lutego około godziny 23:30 w miejscowości leżącej w powiecie nowosądeckim miało miejsce śmiertelne potrącenie pieszego. Na miejscu wypadku, a więc ulicy Kazimierza Wielkiego policja wprowadziła ruch wahadłowy. 

W tym roku na małopolskich drogach bardzo często dochodzi do potrąceń pieszych. Większość z tym wypadków kończy się tragicznie i tak też było w Grybowie. Jak informuje portal Grybow24.pl w środę 5 lutego na ulicy Kazimierza Wielkiego doszło do zdarzenia, w którym samochód osobowy uderzył w pieszego. Niestety poszkodowana osoba poniosła śmierć na miejscu.

Nie są póki co znane okoliczności wypadku. Wiadomo, że miał miejsce w okolicy przejścia dla pieszych na prostym odcinku drogi krajowej DK28. Siła uderzenia była bardzo duża, ponieważ pieszy leżał około 50 metrów od przejścia, a uszkodzenia samochodu dośc poważne. Spawę okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury. Na miejscu działania ratownicze wykonywała straż pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Na ten moment nie znamy, kim była potrącona osoba, a także to, czy kierowca prowadzący pojazd był trzeźwy.

fot. M.Książkiewicz

Więcej zdjęć znajdziedzie TUTAJ