Podsumowanie weekendu na tarnowskich drogach (FILM)

Jeden wypadek rowerzystki w Skrzyszowie, dodajmy że niegroźny oraz dachowanie samochodu w Mościcach, to najpoważniejsze zdarzenia drogowe w regionie tarnowskim w mijający weekend. Policjanci zatrzymali także czterech nietrzeźwych kierowców. Zapraszamy na podsumowanie weekendu na tarnowskich drogach. 

Do niegroźnego wypadku doszło w Skrzyszowie. W sobotę 9 lutego jadącą na rowerze 70-latkę potrącił na chodniku kierowca osobówki, wyjeźdzający ze swojej posesji. Kobieta w wyniku zdarzenia złamała nogę i została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie stwierdzono innych poważniejszych obrażeń.

Dwie osoby  zostały poszkodowane w wypadku w Mościcach.  Na skrzyżowaniu ul. Zbylitowskiej i Czerwonych Klonów zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. – W niedzielne popołudnie policjanci tarnowskiej drogówki zostali wezwani do dachowania pojazdu w Mościcach w rejonie stadionu żużlowego. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie,  natomiast policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, usłyszeli od obu kierowców, że obaj wjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle – informuje tarnowska Policja.

Weekend na drogach garnizonu tarnowskiego

W niedzielne popołudnie policjanci tarnowskiej drogówki zostali wezwani do dachowania pojazdu w Mościcach w rejonie stadionu żużlowego. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, a policjanci, którzy przyjechali na miejsce, usłyszeli od obu kierowców, że obaj wjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle…Więcej: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/weekend-na-drogach-garnizonu-tarnowskiego-1

Opublikowany przez Małopolska Policja Poniedziałek, 10 lutego 2020

– Szybka weryfikacja tych informacji pozwoliła na stwierdzenie, że jedyną osobą winną jest kierująca fordem. Kobieta niestety nie zachowała należytej ostrożności i kontynuowała jazdę pomimo sygnału czerwonego. Wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w lewy bok przejeżdżającego citroena. Pojazd przewrócił się na dach. Kierowca został zabrany do tarnowskiego szpitala. Opuści go po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań, pasażer citroena nie ucierpiał. Bez obrażeń z tej kolizji wyszła również kierująca forem. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który zostanie przekazany do tarnowskiego sądu celem ustalenia wysokości kary. Kobieta straciła prawo jazdy – podkreśla KPP w Tarnowie

Warto podkreślić, że na tarnowskich drogach zatrzymano  czterech nietrzeźwych kierowców. Odpowiedzą oni za jazdę pod wpływem alkoholu.