Wakacyjne dyżury krakowskich przedszkoli

Wakacyjne dyżury krakowskich przedszkoli. Jak co roku w tym okresie, przedstawiciele krakowskiego magistratu poinformowali o planach dotyczących dostępności przedszkoli samorządowych w okresie wakacji.

Samorządowe przedszkola, jako placówki nieferyjne, funkcjonują przez cały rok. Możliwe są w nich jednak przerwy w okresie wakacji, które zarządzający placówkami wykorzystują na realizację remontów.

Harmonogram działania przedszkoli – wakacje 2020

W nadchodzące wakacje dwumiesięczną przerwę zaplanowano w 20 miejskich przedszkolach.

Pozostałe samorządowe przedszkola będą w wakacje otwarte na zmianę. 55 placówek będzie miało przerwę w lipcu, a 57 w sierpniu. Harmonogram pracy przedszkoli w poszczególnych dzielnicach został ustalony tak, aby w okolicy nieczynnego przedszkola znajdowały się inne placówki mogące pełnić w tym czasie usługi przedszkolne.

Zgodnie z art. 130 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, o przyjęciu dziecka do przedszkola w roku szkolnym decyduje dyrektor przedszkola. W sprawie uczęszczania dziecka do przedszkola w okresie wakacji rodzice powinni kontaktować się z dyrektorami przedszkoli, zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.

źródło: krakow.pl