Blisko tragedii w powiecie krakowskim (ZDJĘCIA)

Blisko tragedii w powiecie krakowskim (ZDJĘCIA)

Na torach zginęło już wielu kierowców, a tego typu zdarzenia zazwyczaj kończą się tragicznie. W miejscowości Niedźwiedź kierowca samochodu osobowego miał niezwykłe szczęście, bo zdołał opuścić swój pojazd. Nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale auto zostało calkowicie zniszczone po tym jak uderzył w nie pociąg. 

Sytuacja miała miejsce około godziny 21. W Niedźwiedziu, miejscowości znajdującej się w powiecie krakowskim na jednym z przejazdów kolejowych doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Jak informuje portal ratowniczy 112malopolska.pl na całe szczęście kierowca zdążył na czas opuścić swój pojazd i dzięki temu nie odniósł poważnych obrażeń. Nie wiele brakowało jednak to bardzo dużej tragiedii.

Według informacji pojazd osobowy wypadł z drogi i spadł na tory kolejowe. – Kierowca samochodu osobowego zdążył opuścić pojazd przed nadjeżdżającym pociągiem. Został on przebadany przez zespół ratownictwa medycznego. Po wstępnych oględzinach żaden pasażer pociągu nie odniósł obrażeń. Do wyciągnięcia wraku samochodu znajdującego się na torach została zadysponowana jednostka ze Szkoły aspirantów z Krakowa specjalnym samochodem wyposażonym w podnośnik – SCRt Scania.Samochód został usunięty z torów i tymczasowo został przetransportowany na drogę, oczekując na przyjazd lawet – czytamy na stronie internetowej OSP Niedźwiedź.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z OPS Niedźwiedź, OSP Słomniki, OSP Miłocice, JRG 7 Kraków, a także Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Był także obecny oficer operacyjny, policja, ZRM a także Ochrona Kolei.

fot. OSP Niedźwiedź