Krew: kropla, która daje życie – już 13 lutego UMWM zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa

Krew: kropla, która daje życie. Już jutro (czwartek), 13 lutego w przeddzień Walentynek przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zapraszają do udziału w kolejnej w tym roku akcji krwiodawstwa. Mogą włączyć się do niej wszyscy zainteresowani, którzy chcą w ten sposób pomóc potrzebującym.

Każdy, kto chciałby podzielić się z innymi tym najcenniejszym darem, jest proszony o przybycie w czwartek, 13 lutego w godz. od 8.00 do 13.00 do sali sesyjnej urzędu marszałkowskiego (ul. Racławicka 56, piętro VII).

Na krwiodawców czekać będzie gorący poczęstunek oraz drobne upominki. Wszyscy Ci, którzy oddadzą krew, będą mogli poświęcić wolny piątek na regenerację sił oraz celebrowanie święta zakochanych!

Przypominamy, że dawcą krwi może zostać osoba w wieku od 18 do 65 roku życia, która waży ponad 50 kg i jest zdrowa. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy UMWM w Krakowie.

Podczas poprzedniej akcji krwiodawstwa, którą zorganizowano w UMWM udało się zebrać ponad 25 litrów krwi.

źródło: malopolska.pl