Tragiczny piątek w Małopolsce. Jeden pieszy nie żyje, dwóch trafiło do szpitala (ZDJĘCIA)

Tragiczny piątek w Małopolsce. Jeden pieszy zginął, natomiast dwoje innych trafiło do szpitala po serii potrąceń. Zdarzenia z udziałem pieszych miały miejsce na łacznicy autostrady A4, a także w Wadowicach i Nowym Targu. 

Niestety w wyniku portącenia na łącznicy autostrady A4, jak informuje portal ratowniczy 112wadowice.pl zginął pieszy. – Na łącznicy autostrady A4 z DK94 śmiertelnie potracona została jedna osoba. Mimo podjętej reanimacji i dyspozycji śmigłowca LPR nie udało się jej uratować – czytamy na łamach portalu.

Potrącenie miało miejsce także w Nowym targu, a dokładniej na Alejach Tysiąclecia. Dziennikarze Góral Info piszą, iż zdarzenie miało miejsce na pasach w okolicy kościoła. Na miejsce przybył ZRM, który po kilkudziesięciu minutach zabrał poszkodowaną osobę do szpitala. – Droga w kierunku Waksmundu jest zablokowana. Policja ustala okoliczności zdarzenia, do którego doszło na pasach z sygnalizacją świetlną. Mundurowi ustalają czy pieszy wtargnął na jezdnię, czy może samochód potrącił przechodzącą osobę na zielonym świetle. Zalecany jest objazd bocznymi ulicami – informuje Góral Info.

Działania służb ratunkowych mają miejsce także w Wadowicach. Tam także w zdarzeniu na ulicy Zegadłowicza w okolicy LIDLa ucierpiał pieszy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

fot. 112wadowice.pl/Góral Info