XXI Zintegrowana Dziecięca Spartakiada Zimowa oraz 65 Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia już za nami

XXI Zintegrowana Dziecięca Spartakiada Zimowa oraz 65 Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia już za nami

XXI Zintegrowana Dziecięca Spartakiada Zimowa oraz 65 Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia już za nami. Zawody odbyły się na terenie Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej w gminie Grybów.
Podczas otwarcia zawodów w imieniu marszałka Witolda Kozłowskiego sukcesów zawodnikom życzyła przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska. Odczytała ona list okolicznościowy marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego, w którym napisał m.in.:

– Każdego roku w naszym województwie odbywa się wiele imprez sportowych wysokiej rangi, które gromadzą znakomitych sportowców, przyciągają kibiców, a tym samym są doskonałą formą promocji aktywności fizycznej oraz zachętą do samodzielnego uprawiania sportu. Mam nadzieję, że z każdym rokiem takich wydarzeń będzie w regionie przybywać. Jednocześnie nie mam żadnych wątpliwości, że wielkim bogactwem Małopolski są różnorodne inicjatywy i przedsięwzięcia służące aktywności sportowej dzieci i młodzieży. Dlatego serdecznie dziękuję Gminie Grybów oraz Parafialnemu Klubowi Sportowemu „Jaworze” za przygotowanie tej cyklicznej imprezy skierowanej do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, dzieci niepełnosprawnych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: jazda na ślizgu, rzut do bałwanka, strzał hokejką na bramkę, bieg narciarski na 1000 i 1500 m. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z warsztatów terapii zajęciowej działających w: Proszówkach, Stróżach, Gostwicy, Czarnym Potoku, Zawadzie Uszewskiej, Korzennej, Lipinkach, Łapanowie, Gładyszowie, Siołkowej, Tarnowie przy ul. Klikowskiej i ul. Ostrogskich, przy Stowarzyszeniu „Karpatia” w Białej Niżnej oraz „MADA” w Nowym Sączu.

Tradycyjnie organizatorem Spartakiady był Parafialny Klub Sportowy „JAWORZE” wraz z Gminą Grybów oraz Ośrodkiem Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz.

 

źródło: malopolska.pl