Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Stan pacjentów nie zagraża życiu.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował o czterech nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Warto podkreślić, że życie pacjentów, którzy zostali poddani kwarantannie nie jest zagrożone. W Małopolsce nie odnotowano jeszcze przypadku COVID-19. 

Aktualnie w Polsce mamy więc pięć przypadków koronawirusa. Pierwszy pacjent, podróżujący z Niemczech leży w zielonogórskim szpitalu. Kolejny, jadący tym samym autokarem mieszkaniec Ostródy także zachorował na wirusa COVID-19. Dwóch zarażonych jest w Szczecinie, natomiast piąty przypadek to chory z Wrocławia.

Minister Zdrowia na specjalnie zwołanej konferencji prasowej potwierdził cztery nowe zachorowania, ale także uspokoił, że choroba nie zagraża życiu pacjentów. – Mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wszyscy pacjenci są pod opieką medyczną – mówił minister Łukasz Szumowski. Dodał także, że służby sanitarno – epidemiologiczne dotrą do wszystkich osób, które miały kontakt z zakażonymi.

Minister apelował także, o monitorowanie swojego stanu zdrowia. – Wprowadzamy nowoczesne metody, takie jak telemedycyna, żeby pacjenci nie przychodzili do POZ. Apelujemy do pacjentów, którzy wracają z miejsc zagrożonych o monitorowanie swojego stanu zdrowia – podkreślił Łukasz Szumowski.