Kolejnych 15 przypadków zarażenia COVID-19 w Polsce

Do 119 zwiększyła się liczba osób zarażonych w Polsce koronawirusem COVID-19. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 nowych przypadkach, a stan pacjentów jest dobry. Przypomnijmy, że do tej pory zmarły w Polsce trzy osoby, które miały jednak choroby współistniejące. Nasi rodacy zachowują się coraz bardziej odpowiedzialnie, patrząc na pustki w kościołach czy w centrach miast. Przebadano już około 5500 próbek. W Małopolsce nie wystąpił nowy przypadek zarażenia koronawirusem. 

Bilans osób zarażonych koronawirusem w Polsce zwiększa się, ale nie jest to tak dynamiczny wzrost jak w państwach Europy Zachodniej czy we Włoszech. Spośród 119 osób z COVID-19, zmarły w naszym kraju trzy osoby, natomiast trzy inne znajdują się w stanie ciężkim. W niedzielę przybyło 15 nowych przypadków. Pierwszy komunikat Ministerstwa Zdrowia miał miejsce po godzinie 9 rano. Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław),1 osoby z woj.lubelskiego – informowało ministerstwo. 

Po godzinie 15 miał miejsce kolejny komunikat, w którym potwierdzono kolejne 8 przypadków COVID-19. Ważną wiadomością jest to, że stan zdrowia pacjentów jest dobry. Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). Wszyscy pacjenci w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 119/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.