Czwarta ofiara koronawirusa w Polsce. 52 nowe przypadki w ciągu poniedziałku…

Niestety potwierdzają się informacje o dużym wzroście zachorowań na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia około 21 poinformowało o 21 nowych przypadkach w Polsce. W naszym regionie liczba zarażonych pacjentów zwiększyła się do dwóch. Zmarła czwarta osoba chorująca na koronawirusa. Jest to 67-letni pacjent, który był leczony w szpitalu w Łańcucie, mający choroby współistniejące. 

Mamy 21 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Pocieszającą informacją jest stabilny stan zdrowia pacjentów. Tylko w dniu dzisiejszym przybyło 52 nowych zarazonych koronawirusem COVID-19.

Niestety jest także przykra informacja. W łańcuckim szpitalu zmarł 67-letni mężczyzna i jest to czwarta ofiara koronawirusa w Polsce. Niestety pacjent miał także choroby współistniejące, a jego stan po przyjeździe do szpitala był od początku ciężki.

Drugi przypadek koronawirusa w Małopolsce

Po godzinie 16 Ministerstwo Zdrowia za pomocą twittera podało nowy bilans zarażonych osób. W Małopolsce mamy jeden nowy przypadek COVID-19 i jest to kobieta w “sile wieku”. Wracając z Austrii została poddana kwarantannie ale testy potwierdziły koronawirusa i pacjentka trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ustalono także personalia osób, które z nią podróżowały i teraz zostaną objęci kwatantanną wraz z jej rodziną. Przypomnijmy, że pierwszy i jedyny potwierdzony do tej pory przypadek koronawirusa w naszym regionie to 60-letni chory. Przebywa on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Niestety według najnowszych informacji jego stan nadal jest ciężki, ale też stabilny.