Drugi przypadek koronawirusa w Małopolsce. Rośnie liczba osób zarażonych (RELACJA)

Drugi przypadek koronawirusa w naszym regionie. Ministerstwo Zdrowia informuje o drugiej osobie, która przebywa w krakowskim szpitalu. Kobieta w sile wieku była odizolowana w kwarantannie domowej i została przetransportowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Według informacji chora przyleciała z Austrii. To drugi w Małopolsce przypadek COVID-19. W Polsce zarażonych jest już 156 osób, w tym troje zmarło. 

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w najbliższych dniach spodziewany jest duży przyrost osób zarażonych koronawirusem. Efekt zamknięcia szkół oraz galerii ma być widoczny za 7-10 dni. Niestety Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie podało nowy bilans osób chorych na COVID-19. Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytaliśmy w komunikacie ministerstwa.

Drugi przypadek koronawirusa w Małopolsce

Po godzinie 16 Ministerstwo Zdrowia za pomocą twittera podało nowy bilans zarażonych osób. W Małopolsce mamy jeden nowy przypadek COVID-19 i jest to kobieta w “sile wieku”. Wracając z Austrii została poddana kwarantannie ale testy potwierdziły koronawirusa i pacjentka trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ustalono także personalia osób, które z nią podróżowały i teraz zostaną objęci kwatantanną wraz z jej rodziną.

Przypomnijmy, że pierwszy i jedyny potwierdzony do tej pory przypadek koronawirusa w naszym regionie to 60-letni chory. Przebywa on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Niestety według najnowszych informacji jego stan nadal jest ciężki, ale też stabilny.